Świat SEO - white and black hat

White hat seoLudzie, który dopiero rozpoczynają swoje zmagania z branżą SEO często zastanawiają się nad ofertami firm, które gwarantują tanie a co najważniejsze skuteczne pozycjonowanie. W ten sposób nie będziemy wydawać na stronę bardzo dużych pieniędzy a niekiedy rzeczywiście pozycja strony pójdzie w górę. Czym więc różni się black i white hat SEO? W czym tkwią Dwa różne kapelusze Obecnie przygotowywane przez Google algorytmy są bardzo mocno wyczulone i zwracają przede wszystkim uwagę na techniki white hat seo, natomiast działania prowadzone przez black hat są bardzo mocno ograniczane.

Techniki określane jako biały kapelusz SEO to działania, które prowadzone są zgodnie z wytycznymi przygotowywanymi przez Google. W takich działaniach nie pojawiają się żadne podstępy czy próby ukrytych działań, które mają omijać algorytmy, dlatego takie działania nie są narażone na kary ze strony Google. Podejmowanie działań zgodnych z wytycznymi wyszukiwarek odnosi się przede wszystkim do przygotowywanej treści. Należy ją dobierać w taki sposób, że gdy wpisze się do wyszukiwarki konkretną frazę będzie można znaleźć to co rzeczywiście będzie nas interesować.

W przypadku białego kapelusza SEO tworzymy treści dla użytkownika nie pod roboty wyszukiwarki. Przeciwieństwem działań białego kapelusza będzie technika black hat SEO, która opiera się na sztucznym podwyższaniu wyników przez działania, które nie są zgodne z tym co wymaga Google. Ukrywa się treść poprzez nadawanie jej koloru tła strony. Do tego umieszcza się ją poza obszarem widocznym na użytkownika. Powtarza się masowo różnorakie słowa kluczowe, co określane jest jako napychanie informacji celem uzyskania wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Prowadzone są także działania określane jako cloaking, który chodzi o to, że w wyszukiwarce prezentuje się informacje, które powinny zainteresować internautę, jednak gdy zdecyduje się on wejść w taką stronę będzie tam zupełnie inna treść. Często taką formę podejmują strony pornograficzne. Wiele osób podejmujących działania black hat decyduje się na to, by tworzyć strony tylko po to, by umieszczać na nich linki do innych pozycjonowanych stron.

Marketing internetowy