Wartościowe strony

wartościowe strony wwwGoogle tak naprawdę nie ma swoich wyjątkowych sekretów a jednym jest to, że… po prostu wyszukiwarka lubi strony przemyślane i wartościowe jeśli chodzi o treść. Sposoby na tom, by budować ruch na stronie.

• Blogowanie - to bezpłatny i najczęściej najlepszy sposób na promowanie firmy. gdy będziemy publikować artykuły z ciekawymi informacjami możemy budować swoją wizję eksperta, osoby, której można zaufać. Zaletą bloga jest to, że są to działania darmowe, minusem zaś to, że trzeba je prowadzić systematycznie, przynajmniej raz w miesiącu dodając jakieś wpisy. Jeśli konkurencja tego nie robi możemy już na starcie mieć nad nimi przewagę.

• Komentowanie blogów/for - w ten sposób również można siebie kreować jako eksperta. Dodatkowo najczęściej można tam zostawiać link do swojej strony. Można budzić większą dyskusję z innymi, tworzyć unikalne treści i jednocześnie zdobędziesz link prowadzący do strony.

• Media społecznościowe - nie można oczywiście masowo dodawać linków, gdzie się tylko da. Należy być aktywnym w takim portalu, dyskutować, komentować i jednocześnie dyskretnie dodawać swój link. Jeśli będziemy prowadzić takie działania w sposób przemyślany możemy oczekiwać, że ilość linków będzie systematycznie rosła, gdyż inni będą przekazywać je dalej.

• Wpisy na innych blogach - co jakiś czasu można również dodać artykuł na jakimś innym blogu, najlepiej takim, który jest popularny. Większość blogerów jest otwartych na wpisy gościnne dlatego można porozmawiać z prowadzącym i umieścić tam swój wpis.

• Filmy na platformach takich jak YouTube - można również decydować się na promowanie swojej firmy przez specjalnie przygotowane filmiki na YouTube i w podobnych serwisach W pozycjonowaniu najważniejszą kwestią są oczywiście linki zwrotne, które prowadzą do naszej strony. Chodzi o linki wartościowe, z których inni będą chętnie korzystać. Jeśli będą prowadzić do ciekawych treści można liczyć na ich skuteczność. Przy pozycjonowaniu należy być cierpliwym, gdyż niekiedy efekty są dopiero po kilku miesiącach, ale naprawdę warto, gdyż są one skuteczne.

Marketing internetowy